Ana Sayfa Gündem 7 Haziran 2020 9 Görüntüleme

AK Partili üyeden Ekrem İmamoğlu’na sert tepki: İşbilmezliğini örtmeye çalışıyor

AK Partili üyeden Ekrem İmamoğlu'na sert tepki

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı ‘nun, Riva Projesi’nde Beykoz Belediyesi’nin yer almasını ‘bölücülük’ olarak tanımlaması tepkiyle karşılandı.

DSİ VE BEYKOZ BELEDİYESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

16 Eylül 2014 tarihinde Devlet Su İşleri (DSİ) ve Beykoz Belediyesi arasında bir protokol imzalandığı, söz konusu protokole göre DSİ’nin, ile ilgili taşkına ve çevre düzenlemesine yönelik ıslah projesi hazırlama yetkisinin Beykoz Belediyesi’ne devrettiği bildirildi.

KABAHASANOĞLU: “EKREM İMAMOĞLU, MAKSADINI AŞMIŞTIR”

AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, “ Başkanı; Riva Deresi Projesi’nde Beykoz Belediyemizin anılmasını ‘bölücülük’ şeklinde nitelendirmiştir. Belediyemizin anılması DSİ ile yapılan protokol gereğidir. İBB Başkanı işbilmezliğini ve eksikliğini örtmeye çalışmış, maksadını aşmıştır” dedi.

“EKREM İMAMOĞLU’NA ‘NEDEN İSKİ ATIKSULARI DEREYE AKITIYOR?’ DİYE SORULMAKTADIR”

Sadullah Kabahasanoğlu; Riva Deresi’ne akan atıksuların toplanması, arıtılması ve yönetimi İSKİ ve İBB’nin olduğunu, Ekrem İmamoğlu’nun, ’11 yılda yapmadıklarını 11 ayda benden istiyorlar’ diyerek insanları aldatmaya çalıştığını belirterek, “Hiç kimse Ekrem İmamoğlu’na ‘Neden yapmadın?’ diye sormamaktadır. ‘Neden İSKİ atıksuları dereye akıtıyor?’ diye sorulmakta ve ‘Gel gereğini yapalım’ denilmektedir.”

“RİVA DERESİ’NE AKAN ATIKSULARIN TOPLANMASI, ARITILMASI VE YÖNETİMİ İSKİ VE İBB”

Sadullah Kabahasanoğlu; şunları söyledi: “Riva Deresi’nin taşkınlarla mücadele, çevresinin güzelleştirilmesi ve ıslah çalışmaları DSİ; Riva Deresi’ne akan atıksuların toplanması, arıtılması ve yönetimi İSKİ ve İBB; dere çevresindeki ilgili faaliyetlerin denetimi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uhdesindedir.

DSİ ile Beykoz Belediyemiz arasında yapılan protokol ile Riva Deresi ile ilgili proje yapma yetkisi Beykoz Belediyemize devredilmiştir. Proje çalışmaları devam etmektedir.

Projenin hayata geçebilmesi için öncelikle dereye akan atıksuların kontrol altına alınması gerekmektiği için, Ve son 2 aydır derenin aşırı kirlenmesi dolayısıyla İBB’ye çalışmalara başlayalım çağrısında bulunduk. İBB’den ‘Bizim sorumluluğumuz yok’ anlamında açıklama yapıldı.

İSKİ’nin işlettiği Paşaköy ve Koçullu Atıksu Arıtma Tesislerinden atıksuların bypass hattı üzerinden dereye akıtıldığı tespit edildi. Bunun üzerine yapılan denetimler sonucu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerince İSKİ’ye toplamda 700 bin liranın üzerinde idari yaptırım uygulamıştır.

Bütün bu süreçler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum 1994’te Haliç’in tertemiz yapıldığı gibi.. Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman Bakanlıkları ile birlikte Beykoz Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla gerekli çalışmaların yapılacağını açıkladı.

Bugün Riva Deresini gezen İBB Başkanı, Beykoz Belediyemizin anılmasını ‘bölücülük’ şeklinde nitelendirmiştir. Belediyemizin anılması DSİ ile yapılan protokol gereğidir. İBB Başkanı işbilmezliğini ve eksikliğini örtmeye çalışmış, maksadını aşmıştır.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ’11 yılda hiçbir şey yapılmadı’ diyerek kendini inkar etmiştir. Riva Deresi üzerinde iki tane atıksu arıtma tesisi kendisine teslim edilmiş, Paşaköy AAT için özel çalışma hazırlamış ve özelliklerinden övgüyle bahsetmiştir.

İBB Başkanı ’11 yılda yapmadıklarını 11 ayda benden istiyorlar’ diyerek insanları aldatmaya çalışmıştır. Çünkü hiç kimse Ekrem İmamoğlu’na ‘Neden yapmadın?’ diye sormamaktadır. ‘Neden İSKİ atıksuları dereye akıtıyor?’ diye sorulmakta ve ‘Gel gereğini yapalım’ denilmektedir.

İlk icraatı ‘Temel Atmama Töreni’ olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Riva Deresi ilk gündeme geldiği günden bugüne süreci yönetemediğinin faturasını sorumluluktan kaçarak ve sürekli başkalarını suçlayarak ödemeyeceğini zannediyor. Milletimiz herşeyi hakkıyla görüyor.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ne gerekiyorsa yapılacak. Riva Deresi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Beykoz Belediyemizin ortak çalışmasıyla hak ettiği noktaya gelecektir.”

Kenan Kıran/SabahTakvim

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com