Ana Sayfa Gündem 7 Haziran 2020 8 Görüntüleme

İstanbul’un 25 yıldır çözülemeyen sorunlarını çözüyoruz diyerek emek hırsızlığı yapan Ekrem İmamoğlu’na sert tepki

14- Zeytinburnu Kennedy Caddesi’ndeki Atıksu ve Yağmursuyu ayrıştırma işleri ihalesi de yine eskiye dayanıyor. Ancak, Anıtlar kurulu izinleri ile UKOME ve AYKOME’den Sahil yolu enine geçiş izni verilmiyor. Süreç uzuyor. Pandemi süreci ise fırsat oluyor. Zira Trafik yok.

15- Ortaköy deresindeki asıl önemli sorun yıllar öncesinden Yağmursuyu tüneli ile komşu havzaya transfer edilmesi ile yıllar öncesinde çözüme kavuşturulmuştu. Burada ise deniz kenarında, sahilde sahil yolu enine geçişte sadece birkaç yüz metrelik kesit büyütmesi yapılıyor.

16- Kartal’da da benzer durum söz konusu. Pandemi sürecinde sahil yolu geçişini tamamlandı sadece. Kadıköy Seyit Ahmet deresi konusunda ise bir sorun var. Marmaray hattı var zira.. Kot sorunu. Çözülebilecek mi gerçekten göreceğiz. Bu işin takipçisi olacağız.

17- Hiç şüphesiz bütün bu yatırımlar bir planlamayı, büyük bir birikim gerektiriyor. İSKİ’de bu kapasite var. İSKİ bütün bu işleri yaparken de planlama ve teknolojiye önem verdi. 1999’da İstanbul Su ve Atıksu Master Planını hazırladı. 2018’de bunu revize etmeye başladı.

18- Yine teknolojiyi, CBS sistemlerini aktif olarak kullandı. Veriler kayıt altına alınarak sürekli analizler yaptı. Bazılarını saydığımız bu dev hizmetler bitmiş olanlar. Bir de devam edenler var. Umut ediyoruz ki bunlar devam eder. Çünkü Çevrenin SİYASETİ OLMAZ.

19- 1994 yılında İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı Seçilen Başkan ERDOĞAN ve ekibinin hizmetleri unutulmaz, bunları tarih çoktan yazdı bile.. Şimdi birileri çıkıp hiçbirşey yapılmamış demesi ayıptır günahtır emeğe saygısızlıktır.. KİMSE EMEK HIRSIZLIĞI YAPMAYA KALKMASIN!

Takvim.com.tr/Özel haberTakvim

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com