Ana Sayfa Gündem 6 Haziran 2020 10 Görüntüleme

Yunanistan mültecileri ölüme itti! O anlar Türk İHA’sı tarafından görüntülendi videosunu izle

Yunanistan’ın ölüme ittiği mültecilerin yardımına yine Türkiye yetişti. Milli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından bir grup mültecinin 3 Yunan Sahil Güvenlik botu tarafından ölüme itildikleri ana ilişkin görüntüleri paylaştı. Mültecilerin ölüme terk edildiğini İHA ile tespit eden Türk Deniz Kuvvetleri, bottaki kişileri sahil güvenlik botu ile kurtardı

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından “Yunan Sahil Güvenlik’i tarafından Midilli doğusunda Türk karasularına geri itilerek hayatları tehlikeye atılan mülteciler, Türk Deniz Kuvvetlerine ait İHA tarafından tespit edilmiş, Sahil Güvenlik botlarımız tarafından kurtarılmıştır.” mesajı ile birlikte bir görüntü paylaştı.Görüntüde bir gemi ile bir sahil güvenlik botu görülüyor. İHA ile kaydedilen görüntüde sahil güvenlik botundaki kişilerin lastik bottakileri uzun sopalarla iterek ölüme terk ettiği görülüyor.


Sonrasında Yunan sahil güvenlik botları mültecilerin yanından hızla uzaklaşırken, bölgeye gelen Türk Sahil Güvenlik Botu tarafından ölümün kıyısından kurtarılıyor.

Takvim

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tema Tasarım | Osgaka.com