Ana Sayfa Teknoloji 15 Ocak 2022 45 Görüntüleme

Android cihazlarda durum çubuğu nasıl değiştirilir?

Android’de durum çubuğunu değiştirmek garip bir işlemdir ve göründüğü kadar zor değildir. Daha önce, böyle bir değişiklik yapmak için telefonu rootlamanız gerekiyordu. Ancak şimdi işler bu kadar zor değil. Peki Android cihazlarda durum çubuğu nasıl değiştirilir?

Bu tür yönetici ayrıcalıkları tanımlamak için, telefonu garanti dışı bırakmak için fabrika tarafından desteklenmeyen bir işlem yapmanız gerektiği anlamına geliyordu. Bu, daha eski veya garantisi olmayan cihazlar için bir sorun değildir, ancak maalesef ücretli veya garantili satın alınan cihazlarda köklenme riskini kabul etmek zordur. Neyse ki, Android’in durum çubuğunu değiştirmek için artık root’a ihtiyacı yok.

Android’i özelleştirmeye yönelik yeni özellikler sürekli olarak tanıtılıyor, ancak durum çubuğu çok sınırlı ve hatta yetersiz. Bu durumda üçüncü parti bir uygulama desteği ile bu işlemleri gerçekleştireceğinizi söyleyebilirsiniz. Bu uygulamalar, işletim sisteminin farklı alanlarında tasarımı değiştirmenize izin verir, ancak asıl endişe Android durum çubuğunu değiştirmektir. Uygulama genellikle bu işte uzman olan QuickStar’dır, ancak kapsamı birkaç Samsung Galaxy modeliyle sınırlıdır. Bu işlem, Google Play’den indirilebilen Super Status Bar uygulamasını kullanır.

Android cihazlarda durum çubuğu değişim uygulaması

Durum çubuğuna alternatif olarak Google Play’den kolayca indirilebilen Super Status Bar uygulamasını öneriyoruz. Ayrıca 1.99$’lık uygulamanın Pro sürümü de var, ancak temel sürüm birçok yönden sorunsuz çalışıyor.

Android Status Bar Icons indir

İzinleri etkinleştir

Super Status Bar uygulamasını ilk açtığınızda, Android ile ilgili izinler istenecektir. Tabii ki, tam özelleştirme için izinleri etkinleştirmeniz gerekir. İstenen izinler, ayarları ve erişilebilirlik hizmetlerini düzenlemek için geçerlidir. Bu nedenle, önemli kişisel bilgiler için herhangi bir talep yoktur. Ardından telefonunuzun ana ekranına dönün ve uygulamayı başlatın

Uygulamanın ana ekranından Durum Çubuğu’nu seçin. Elbette birçok uygulama gibi Pro sürümü de zengin seçenekler sunuyor ancak yazının başında da belirtildiği gibi temel sürümde de birçok özelleştirme seçeneği bulunuyor. Varsayılan durum çubuğunu korumak istiyorsanız, özelleştirme seçeneklerinin Değiştir sekmesine gidin. Burada devre dışı bırakılabilen veya eklenebilen tüm simgelerin bir listesini görebilirsiniz.

Ancak uygulama hakkında yapılan bazı yorumlar, bazı telefonların tam uyumlu çalışma sorunlarına sahip olduğunu bildiriyor. Sizin için geçerli olmayabilir. Diyelim ki uygulama, Android için iOS durum çubuğundaki durum çubuğunun rengini de başarıyla değiştiriyor.

Tabii ki, Pro sürümü daha da fazla özellik sunuyor ve Xiaomi’nin ünlü MIUI arayüzünün tasarımını ve Apple’ın iOS’u gibi durum çubuklarını elde etmek için ince ayar yapabilirsiniz. Uygulama geliştiricileri yeni temalar ve sürüme özel yeni arayüzler eklemeye devam ettikçe Super Status Bar uygulamaları büyümeye devam ediyor. Mevcut uygulamayla ilgili bilinen tek sorun, 5G simgelerini desteklememesi ve LTE olarak görünmesi. Ülkemizde henüz 5G yok, merak etmeyin.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com