Ana Sayfa Teknoloji 24 Eylül 2021 52 Görüntüleme

Apple işlemcilerinde performans  zirvede! – Haberler

İşlemci sektöründe önemli gelişimler elde eden Apple, her geçen gün teknolojilerini geliştirerek cihazlarda performansı üst seviyeye taşıyor. 20 yılı aşkın süreden beri bu alanda faaliyet gösteren Apple’ın ana odak noktası işlemci olmamasına rağmen pek çok sektör devine karşı da önemli bir üstünlük sağlamayı başarmış durumda.

Apple, iPhone 13 ile zirveye ulaştı!

Şirketin yıllardan beri sektörde elde ettiği deneyim, iPhone 13 ile birlikte adeta zirveye ulaşmış durumda. Modellerde yer verilen üstün özellikler; performansı, verimliliği ve etkileyici özelliklerin yeni cihazda kullanılmasını sağladı. Yeni bir araştırmada ise şirketin yıllar içerisinde işlemcilerinde gerçekleştirdiği iyileştirmelerle ne derece başarı gösterdiğini ortaya koyuldu.

Apple kullanıcıları ortalama olarak her 2 yılda bir model değiştiriyor. Özellikle iPhone 5S modeli ile başlayan gelişimde iPhone 13’e kadarki olan ivme oldukça dikkat çekici.  

Apple 4 yılda bir yüzde 133 artış sağlıyor

Yapılan araştırmalara göre Apple her 4 yılda bir yüzde 133 oranında bir performans artışı sağladı. Yapılan bu artışlar yeni modellerin daha fazla dikkat çekmesini sağlarken, iPhone 13 ile birlikte bugüne kadarki piyasada bulunan en güçlü iPhone modeline de yer verilmiş oldu. Üstelik iPhone X veya X’lerden gelen Apple müşterilerinin iPhone 13 ile yüzde 91 performans artışı elde edecek olması dahi yeni modellerin şimdiden yüksek satış rakamlarına ulaşacağını gösteriyor.

Her 3-4 yılda bir yükseltme yapan müşteriler, yenileme döngüleri sırasında yüzde 80-91 arasında performans artışı elde ediyor. Bu doğrultuda kullanıcılar her yeni modele geçiş yaptığında, daha iyi bir deneyim ve performans elde edebiliyor. Bu da şirketin stratejisinde ne kadar iyi bir iyileştirme ve pazarlama yürüttüğünü de gösteriyor.

Son beş yılda Apple, yıllık ortalama %19 GPU kazancı elde etti. Ancak A15 Bionic ile GPU performansının yüzde 52 arttırılması, şirketin yeni modellerinde ve işlemcilerinde daha fazla dikkat çekmesini sağladı. Tanıtımlarda da özellikle vurgulanan bu detay, şirketin iPhone 13 ile çok daha iyi bir deneyim sunmasını sağlıyor. Apple’ın sadece grafiğe bakıldığında dahi sektörüne ne kadar yenilikçi ve performans odaklı bir çalışma yaptığı görülebiliyor.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com