Ana Sayfa Teknoloji 19 Kasım 2021 11 Görüntüleme

Apple ofise dönme planlarını yeniden erteledi

Apple CEO’su Tim Cook Perşembe günü çalışanlara, şirketin dahili bir e-postaya göre, ofise dönüş planını Şubat ayına kadar ertelediğini söyledi.

Cook, çalışanların ilk ay için haftada bir ila iki gün gelmelerinin isteneceğini söyledi. Mart ayında, işçilerin çoğunluğunun Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri gelmesinin isteneceği hibrit çalışma planını uygulayacak. Haziran ayında Cook, Eylül ayının başından itibaren çalışanlardan haftada üç gün yüz yüze çalışmaya dönmelerinin isteneceğini duyurdu. Binlerce çalışanın uzaktan çalışma savunuculuğunu tartışmak için bir Slack kanalına katılmasıyla bu haber şirket içinde önemli bir tepkiye yol açtı.

Apple, çip krizinden en az etkilenen marka oldu

Bu plan, delta varyantının yükselişi nedeniyle Ocak ayına ertelendi ve koronavirüs pandemisinin ortasında işe geri dönmekten endişe duyan çalışanların endişelerini gidermiş oldu. Cook, işleri gereği ofise daha sık gelmelerini gerektiren çalışanlardan haftada dört ila beş gün geri gelmelerinin isteneceğini söyledi ve tüm personeli aşı yaptırmaya teşvik etti.

Şimdiye kadar, şirket bir aşı zorunluluğunu uygulamaktan vazgeçti. Apple’ın hibrit çalışma planı, tarihsel olarak evden çalışmayı engelleyen teknoloji devi için önemli bir değişiklik. Ancak, tamamen uzaktan çalışma modellerini benimseyen Facebook ve Twitter’da açıklanan planlardan hala daha muhafazakar. Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgeleri hala büyük Covid-19 salgınlarıyla uğraşıyor. Güneydoğu’yu vuran dalgalar geçerken, New England’ın bazı bölgeleri artan vaka sayıları ve hastaneye yatışlarla uğraşıyor. Kasım ayının başlarında, Colorado’daki hastaneler, bir Covid dalgası nedeniyle bazı hastaları geri çevirmek zorunda kaldı.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com