Ana Sayfa Teknoloji 1 Kasım 2021 51 Görüntüleme

Apple parlatma bezi yoğun siparişten dolayı 2022 yılına sarktı

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen tanıtımda yer verilen Apple parlatma bezi büyük bir sürpriz yaratmış olsa da yoğun bir ilgi görüyor.

Apple Unleashed olarak adlandırdığı etkinlik ile birlikte yeni modellerine yer verdi. Tanıtımda Home Pods Mini için yeni renkler, Apple AirPods 3 modeli, M1 Pro ve M1 Max işlemcili MacBook Pro modelleri tanıtıldı. Tanıtım beklenildiği gibi giderken Apple bir parlatma bezi tanıtımına geçiş yaptı ve bu andan itibaren tamamen sürprizler yaşandı. Şirket bugüne kadar herhangi bir tekstil ürünü sunmasa da yeni tanıtımda temizlik için kullanılabilecek özel bir parlatma bezinin geliştirildiği belirtildi.

199 TL’lik etiket fiyatına sahip

Apple tarafından yapılan tanıtımlarda parlatma bezinin 199 TL gibi bir fiyata sahip olacağı belirtildi. Bu bakımdan Türkiye’de de satın alınabilecek olan ürün, 199 TL karşılığında alınabilecek. Fiyatı standart bezlere göre yüksek olsa da Apple ekosistemi için uygun bulunan parlatma bezi kısa süre içerisinde yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Yeni parlatma bezini almak isteyenler şu anda stok sorunu ile karşı karşıya kalırken siparişlerin 10 ile 12 hafta içerisinde teslim edileceği belirtildi.

Temizlikte yeni dönem: Apple parlatma bezi

“Aşındırmayan yumuşak malzemeden üretilen parlatma Bezi, nano-texture cam dahil tüm Apple ekranlarını güvenli ve etkili bir şekilde temizler.” denilerek tanıtımı gerçekleştirilen yeni parlatma bezi, üstelik tüm teknolojik cihazlar ile uyumlu değil. Kullanımında belirli uyumluluk kriterlerine dikkat edilmesi gerektiği vurgulanan parlatma bezi, uyumlu olduğu cihazlarda tamamen temiz ve parlak bir görünüm elde edilmesini sağlıyor.

Güçlü talebe karşılık Apple’da herhangi bir şaşkınlık yaşanmadı. Yapılan açıklamalarda gösterilen ilginin beklenildiği gibi olduğu belirtildi. Çok özel bir kumaştan üretilen ve mikrofiber bir yapıya sahip olan parlatma bezi, uzun teslimat sürecine rağmen hala ilgi görmeye ve satmaya devam ediyor.

Alay konusu olmuştu

Parlatmak bezinin tanıtımı sonrasında özellikle sosyal medyadaki yansımalarda Apple’ın bir parlatma bezi tanıtması alay konusu edinilmişti. Çoğu kullanıcı yaptığı değerlendirmelerde durumu eleştirirken bu konuda Apple herhangi bir açıklama yapmamış ve sadece süreci izlemeyi tercih etmişti. Gelinen noktada stokları tükenen ve yok satmaya başlayan parlatma bezinin, kullanıcılar tarafından ilgi ile karşılandığı görüldü.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com