Ana Sayfa Teknoloji 26 Eylül 2021 57 Görüntüleme

Apple TV+’nın abonesi sayısı ortaya çıktı – Haberler

2019 yılında piyasaya sürülen ve 100’ün üzerinde ülkede aktif olarak hizmet veren Apple TV+ platformunun abone sayısının kaç kişi olduğu ortaya çıktı. 

Netflix, Amazon Prime Video gibi tercihe bağlı olan video akış platformlarının sayısı her geçen gün artarken; Apple, TV+ hizmetiyle 2019 yılında bu pazarda yerini aldı. İlk çıktığı günlerde sınırlı miktarda platformda seyredilebilen Apple TV Plus, şu an Roku, PlayStation, Xbox ve daha pek çok cihazda destekleniyor. 7 günlük deneme süresi olan bu hizmet sonrasında aylık olarak 4,99 dolar fiyat etiketiyle kullanıcılara sunuluyor. TV+’ta tıpkı Netflix ve diğer rakiplerinde olduğu üzere orijinal içeriklerde bulunuyor. Başrolünde Jason Sudeikis’in yer aldığı Ted Lasso platformun ön plana çıkan içerikleri arasında yer alıyorken; 73. Primetime Emmy Ödülleri kapsamında da En İyi Komedi Dizisi ödülü kazanmıştı. Bugüne kadar abone sayısı hiç açıklanmayan Apple TV+’ın kaç kişi tarafından kullanıldığı sonunda belli oldu. 

Apple TV+ Türkiye'de yerini almaya hazırlanıyorApple TV+ Türkiye’de yerini almaya hazırlanıyor

Apple TV+, 20 milyonun altında aboneye sahip

Uluslararası Tiyatro Sahne Çalışanları İttifakı (IATSE), sahne arkasında kamera kurulumu, ışıklandırma gibi görevleri üstlenen set ekibinin haklarını savunan ve temsil eden bir sendikadır. Bu sendika aynı zaman içerisinde Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği ile yeni bir sözleşme gerçekleştirmek adına hazırlık yapıyor. Apple’ın da bu ittifakın bir üyesi olduğu biliniyor. 

IATSE’den bir sözcünün CNET’e yapmış olduğu açıklamaya göre, Apple TV+ hizmetinin ABD ve Kanada’daki toplam abone sayısı 20 milyonun altındadır. Bir diğer açıdan ise Uluslararası Tiyatro Sahne Çalışanları İttifakı, abone sayısının bu iki ülke içerisinde az olmasının sebebiyle Apple’ın yüksek bütçeli olan yapımlarda görevli olan çalışanlara az bütçe ayırdığı dile getirildi. Netflix ve Disney gibi şirketlere göre, daha faza ödeme yaparken, abone sayısının az olması sebebiyle Apple kemer sıkma politikası yürütmeye karar verdi. Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Apple konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada, ödemiş olduğu bütçenin rakipleri ile kıyaslandığında uygun olduğunun altını çizdi. Fakat TV+ hizmetinin abone sayısıyla ilgili ilk ağızdan herhangi bir açıklama yapılmadı. Konuyla ilgili şu an için elde edilen bilgiler sadece bunlarla kısıtlı olup yakın zamanda daha detaylı bilgiler gelmesi bekleniyor. 

Apple TV+'ın, Türkiye'de isim hakkı Turkcell'de.Apple TV+’ın, Türkiye’de isim hakkı Turkcell’de.

Apple TV+ ne zaman başlıyor?Apple TV+ ne zaman başlıyor?

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com