Ana Sayfa Eğitim, Gündem 31 Ağustos 2020 123 Görüntüleme

Bakan Selçuk ilk ders zilini çaldı

<ul>
Koronavirüs nedeniyle 21 Eylül’e kadar uzaktan yapılacak olan yeni eğitim dönemi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ilk ders zilini çalmasıyla birlikte başladı. Selçuk, çarpıcı açıklamalar yaptı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan yapılacak olan yeni eğitim döneminin ilk ders zilini Ankara’da Muazzez Karaçay İlkokulu’nda çaldı.

Selçuk, burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

– Bugün bizim açımızdan çok özel bir gün. Bir öğretmen için okul açılışı ne demek bunu bir öğretmen kadar bilmek kolay değil. Çocuklarımız için bütün öğretmenlerimizle hazırız. TRT EBA TV’de ders programlarımız hazır. Artık ders başlamış vaziyette.

– Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci ayın 18’ine kadar bu şekilde sürdüreceğiz. 21 Eylül için ortaya çıkarılan takvimle ilgili de gerekli işlem sürüyor.
– Öğretmenlerimiz farklı platformlardan da çocuklarımıza erişim konusunda birtakım çalışmalar yapabilirler. Çocuklarımdan, velilerimizden ricam sürecin başladığı ve bu sürecin gereği olarak evlerimizde çalışma köşelerinin hazırlanması. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.

– İlk kez öğrenciler olmadan bir sınıfta bulundum. Bu inanın çok büyük bir burukluk veriyor. Öğrencilerin feryadını duymalıydınız. ‘Açın artık’ diye bir bağırtı duydum. Risk varsa biz yokuz.

– Şu anda açılmamasının daha uygun olduğu konusunda ortak bir kanaat oluştu. ‘Uzaktan başlayalım’ dedik. Böyle de devam edeceğiz.
– Böyle devam ederken uzaktan eğitimin ilk başlardaki gibi bütün dünya ülkeleri gibi biz de hazırlıksız yakalandık. Ama o hazırsızlığımız artık yok. Eksiklerimiz var ama bunları tamamlamakla ilgili de büyük çabamız var. Buruk başlamak kötü ama başlamak güzel.

– Ziya öğretmen olarak benim, öğretmen kimliğimle; öğretmenlerimizin özlük hakkının yükselmesinin dışında hiçbir hedefim olamaz. Buradan böyle bir sonuç çıkarılıyorsa bir zorlama vardır. Biz öğretmenimizin her türlü imkanını arttırma niyetindeyiz.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com