Ana Sayfa Gündem 29 Ocak 2021 11 Görüntüleme

Bebeğin Doğumda Kolu Kırıldı İddiası

Ayrancılar Mahallesinde bulunan Özel Medifema Hastanesinde ilk çocuğunu dünyaya getiren Aydan Kayaanıt`ın bebeğinin doğum sırasında yapılan hatalar yüzünden kolunun kırıldığı iddia edildi.

Torbalıguncel haber sitesinde yer alan habere göre Ayrancılar Mahallesinde bulunan Özel Medifema Hastanesinde ilk çocuğunu dünyaya getiren Aydan Kayaanıt`ın bebeğinin doğum sırasında yapılan hatalar yüzünden kolunun kırıldığı iddia edildi. Özel Medifema Hastanesi hakkında Torbalı Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan baba Burak Kayaanıt, ortada yapılan bir yanlışın olduğunu ve bu olayın sorumluların cezasız kalmaması için hukuki süreci başlattıklarını belirterek, “Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağım. Sezeryan doğumda yapılan yanlışlar çocuğumun ölümüne neden olabilirdi. Bu nedenle yapılan yanlışı hiç kimse kabul etmiyor. Bizlerde hukuki sürecimizi başlattık” dedi.

Bebeğin Sağlık Problemleri Olduğu Söylendi

Ayrancılar Mahallesinde ikamet eden ve 3 yıldır evli olan Aydan-Burak Kayaanıt çifti ilk bebeklerini kucaklarına almak için gün sayıyordu. 2 Ocak tarihinde Özel Medifema Hastanesine gelen Aydan Kayaanıt, saat 11.45 sularında ameliyata alındı. Sezeryan yöntemi ile doğum yapan anne, 1 saat sonra ameliyathaneden çıkartıldı. Daha sonra doktor, aileye bebeğin sağlık problemlerinin olduğunu belirtti. Aile daha sonra bebeğin sol kolunun kırık olduğunu öğrendi. Olayın şokunu uzun süre üzerinden atamayan baba Burak Kayaanıt, “2 Ocak tarihinde eşim doğuma alındı. Çocuğumun doğumdan ilk önce çıkması gerekirken eşim çıktı. Şüphelendim. Sonra doğuma giren doktor ile konuştum. Sağlık durumu konusunda tutarsız konuşmaları yüzünden şüphelerim daha da arttı. Solunum sıkıntısı olduğunu daha sonra kolunun kırıldığı belirtildi. O esnada şoka girdim. Ne yapacağımı bilemedim. Doğum esnasında çocuğumu yere mi düşürdüler yoksa farklı bir şey mi oldu bilemiyoruz. Çocuğumun kolu kırıldıktan sonra, benim onayım olmadan film çektirdiler. Aileden habersiz çocuğumu radyasyona aldılar. İzinsiz yapılan işlemler yetmezmiş gibi bizlere sağlıklı bilgi vermedikleri gibi bebeğimin 6 ay ila 1 yıl içinde öle bilir dediler” diye konuştu.

Hukuki Süreç Başlatıldı

Yetkililerden uzun süre sağlıklı bilgi alamadıkları gibi sorunlarda yaşadıklarını belirten baba Kayaanıt, “Kime sorsak bize bilgi vermedi. Bizler burada bebeğimizin tedavisinin sağlıklı şekilde yürütemeyeceklerini anladığımızda sevkini başka bir yere istedik. Fakat yine kendi bildiklerini yaptılar. Bizim onayımız olmadan bebeğimizi bu kez başka bir skandalla İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada hiç bir şey normal yürümedi. Her zaman anormal durumlar yaşadık. Şuan tedavisi burada sürüyor. Sağlık durumu stabil durumda. Fakat bizler Özel Medifema Hastanesi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu hukuki süreci sonuna kadar takip edeceğiz. Başkalarının canı yanmasın” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA Ajans

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com