Ana Sayfa Gündem 29 Mayıs 2020 32 Görüntüleme

CHP’li İmamoğlu’nun ‘makam aracı’ şovu fiyasko çıktı! Burası Yenikapı Miting Alanı değil İSKİ Genel Müdürlüğü

İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı iken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Dr. Hayri Baraçlı’nın 3 arabasının olduğunu iddia etmiş ve “Bir genel sekreterin 3 arabası olur mu? Yazlık, kışlık, baharlık… Bakın bu israf” iddiasında bulunmuştu.

İmamoğlu, “Üç makam arabasıyla gezen, kendisini genel sekreter tanımlayıp devlet memuru olduğunu düşünen zavallılarla derdim var” iddiasında bulunmuştu.

BARAÇLI: MAKAMA TAHSİSLİ BİR ADET ARAÇ VAR

Dr. Hayri Baraçlı; canlı yayında Ekrem İmamoğlu’nu yalanlamış ve “Aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesiyim. Görevimden ötürü kendime tahsis edilmiş olan müstakil konut bulunmasına karşın hiç oturmadım ve doğduğum ilçe olan Fatih’te de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yaklaşık bir kilometre mesafede şahsıma ait apartman dairesinde ikamet ediyorum. İBB başkan adayının iddia ettiği gibi üç aracım olmayıp bulunduğum makama tahsisli bir adet araç ve tahsisli şoför bulunmaktadır” açıklamasında bulunmuştu.

MAKAM ARACI OLARAK TANITILAN ARAÇLAR HİZMET ARAÇLARI!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin makam aracı olarak Yenikapı Miting Alanı’na getirdiği araçların hizmet aracı olması dikkat çekiyor. Evde Hizmet Bakım, soğutucu, servis, kamyonet ve minik turizm araçlarının, makam aracı olarak alana getirilmesi tepki toplamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun vekili ve CHP’li Meclis Üyesi Hüseyin Aksu’nun, makam aracının da Yenikapı Miting Alanı’na getirildiği tespit edilmişti. Ekrem İmamoğlu’nun vekili Hüseyin Aksu’nun makam aracı kendisine verilip verilmeyeceği merak ediliyor.

HÜSEYİN AKSU’NUN MAKAM ARACI ÖN SIRAYA ÇEKİLDİ, GAZETECİLER PLAKALARI NOT ALINCA ARAÇ ARKA SIRALARA ALINDI

Hüseyin Aksu’nun makam aracının 5 Eylül Perşembe günü Yenikapı Miting Alanı’na geldikten sonra ön sıralara çekildiği, gazetecilerin araç plakalarını not alması üzerine Hüseyin Aksu’nun aracının arka sıralara çekildiği dikkat çekmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin; makam aracının görüntülenmemesi için makam araçlarının sergilendiği alana barikat koyarak gazetecilerin girişini yasakladı.

Görüntülerde; Hüseyin Aksu’nun, 2010 model Mercedes S serisi 34 ER 5875 plakalı makam aracının öğle saatlerinde Yenikapı Miting Alanı’na geldiği açıkça görülüyor.

KENAN KIRAN / SABAHTakvim

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com