Ana Sayfa Teknoloji 25 Eylül 2021 59 Görüntüleme

En küçük dron: Microflier! – Haberler

Northwestern Üniversitesi bünyesinde yer alan ekip, microfliers ismini koydukları dünyanın en küçük boyutlu uçak mikroçipini geliştirdiklerini dile getirdi. 

Teknoloji dünyasının gelişim göstermesi ile beraber pek çok alanda olduğu gibi havacılık sektöründe de karşımıza çıkan kompakt ürünler vardır. Northwestern Üniversitesi bünyesinde yapılan çalışmalar sonucunda dünyanın en küçük uçan aracını geliştirdi. Konuyla ilgili olarak yapılan araştırmalar sonucunda uçabilen tohumlardan ilham alarak çalışmalarına yön veren ekip, geliştirmiş oldukları bu cihazın yapım aşamasında yapay zeka ürünlerini kullandı. 

Google kullanılmayan uygulamaların izinlerini sıfırlamayı planlıyor!Google kullanılmayan uygulamaların izinlerini sıfırlamayı planlıyor!

Northwestern Üniversitesi, microfliers adlı uçan araç geliştirdi

Northwestern Üniversitesi ekibi, microflier ismini koydukları 1 milimetreden daha küçük boyutlarda olan mikroçipi tasarlayarak uçurmayı başardılar. Akçaağaç gibi tohumunu uzak mesafelere kadar götüren bitkileri inceleyen ekip, toplamış oldukları veriler ile bilgisayar modellemesi gerçekleştirdiler. Tohumlara benzer aerodinamik ile geliştirilen bu mikro cihaz, kauçuk alt kısım ve elektronik bileşenlerden oluşuyor. 

Geliştirilmiş en küçük uçabilen cisim olduğunu belirten ekip, ölçüm yapmak adına cihaza sensör, batarya ve anten yerleştirdiklerini dile getirdi. Pek çok farklı alanda kullanılma imkanı olan bu cihaz ile hava partikülleri üzerinde kaliteli bir ölçüm yapılabilir. Microfliers adlı aracın geniş bir alana yayılması için uçaklardan ve binalardan atılabileceğini dile getiren ekip; “Bu tür geçici kullanım süresine sahip elektronik sistemleri suya maruz kaldığında doğaya zarar vermeyecek maddeler ile üretiyoruz. Çözünebilen polimerler, kompost haline getirilebilen iletkenler ve devre elemanlarını tercih ediyoruz.” şeklinde konuştu. 

Google Meet, uzun zamandır beklenen özelliği sunuyorGoogle Meet, uzun zamandır beklenen özelliği sunuyor

Öğretmenlerin Google Slaytlar ile yapabilecekleri “10 Etkinlik Fikri”Öğretmenlerin Google Slaytlar ile yapabilecekleri “10 Etkinlik Fikri”

Google'dan iOS 15 güncellemesiGoogle’dan iOS 15 güncellemesi

Yorumlar

İlginizi çekebilir

2021’in en iyi 6 Mac ipucu

2021’in en iyi 6 Mac ipucu

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com