Ana Sayfa Teknoloji 1 Ekim 2021 41 Görüntüleme

Face ID’ye ikinci kişi nasıl eklenir? – Haberler

Face ID kullanıcıların telefon ekranına bakarak ekran kilidini açmasını sağlayan bir özelliktir. iOS 11 işletim sistemi ile birlikte tanıtılarak kullanıma sunulan mevcut özellik, kullanıcılara pek çok farklı güvenlik desteği sağlarken çalıntı gibi durumlarda da kişisel verilerin korunmasına mümkün kılmaktadır. iOS 12 sürümü ile birlikte Face ID için iki kişi desteklendiğinden dolayı kişiler yakınlarını ya da eşlerini Face ID kaydı yaparak telefonuna tanımlayabilmektedir. 

Face ID’ye İkinci Kişi Ekleme Adımları

iMac'lere Face ID Gelebilir!iMac’lere Face ID Gelebilir!

iPhone veya iPad’de Face ID’ye alternatif kişi eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Cihazınız üzerinden ayarları açın.

Face ID ve parola seçeneklerini takip edin.

Face ID için alternatif görünüm ekleyi seçin.

Parolayı girin ve alternatif ikinci kişiyi ekleyin.

Kullanıcıların ekrandaki talimatları takip ederek kolay bir şekilde Face ID kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

İşlemler sırasında herhangi bir sorun yaşanmadıysa işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Eğer sorun yaşıyorsanız, her adımı tekrar baştan başlatabilirsiniz.

Mevcut adımları takip ederek kolay bir şekilde yeni kişi eklenebilmektedir ve mevcut işlemler tamamlandıktan sonra artık Face ID özelliği 2 kişi tarafından da kullanılabilir ve ekran kilidi kolaylıkla aşılabilir. 

Face ID Kişi Nasıl Silinir?

Kullanıcılar, 2 kişi desteği alacağı zamanlarda 2 kişinin eklenmesi ile birlikte silme işlemlerini de mutlaka öğrenmelidir. Yüz kimliğinin silinmesi adına kullanıcılarının yapması gereken işlemler aşağıdaki gibidir. 

Cihazlarda ayarları açın.

Face ID ve parola seçeneğini takip edin ve Face ID’yi sıfırlama seçeneği ile silin ve iptal edin.

Böylece yeniden başka birisini daha sisteminize ekleyebilirsiniz. Bu işlemlerde de yine üstte yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yeni Kişiye Sağlanacak Hakları Göz Ardı Etmeyin!

iPhone modellerinde yer alan Face ID özelliğini kullanıcılara pek çok farklı yetki tanımladığı unutulmamalıdır. En ileri güvenlik özelliği olarak tanıtılan Face ID’ye ek bir kişi ile tanımlandığında kullanıcıların hesap üzerinden alışveriş yapabilmesi mümkün olmaktadır. AppStore üzerinden yapılacak ücretli alışverişlerde, kullanıcılar sürprizlerle karşılaşabilmektedir. Face ID için ikinci bir kişi eklendiğinde mevcut riskleri ve iki kişinin kullanımına uygun olup olmadığı mutlaka gözden geçirilmelidir. 

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com