Ana Sayfa Teknoloji 28 Eylül 2021 52 Görüntüleme

Galaxy Tab A8 özellikleri sızdırıldı – Haberler

Samsung’un piyasaya süreceği yeni tablet modeli Galaxy Tab A8 özellikleri sızdırıldı. Sızıntı ile tablet modeline dair pek çok özellik, tanıtım öncesinde açığa çıkmış oldu.

Samsung’un tablet alanındaki en iddialı serilerinden olan Galaxy Tab A serisinin bir sonraki modeli için önemli bir sızıntı yaşandı. 91Mobiles tarafından yapılan yeni paylaşımlar ile birlikte tablet modeli tanıtılmamış olmasına karşın yeni özellikleriyle öğrenildi.

Yeni tablette şirket herhangi bir isim değişikliği düşünmüyor. Bu nedenle de serinin devamı olarak Galaxy Tab A8 modeli piyasaya sunulacak. Sızdırılan özelliklere göre yeni tablet 10.5 inç bir ekrana sahip olacak. 16.10 HD ekrana sahip olan yeni tablet modeli, bir önceki versiyona göre ekran özelliklerinde çok küçük bir farka sahip. Bir önceki modelde ekran boyutu 10.4 inç olarak belirlenmişti. Tablet modelinde yeni bir ekran değişimi uygun görmeyen Samsung, çok yakın ölçülerde ikinci serisini de piyasaya sunacak.

Galaxy Tab A8 özellikleri neler?

Bazı kaynaklarda farklı ekran ölçüleri ile farklı versiyonların piyasaya sunulacağı belirtilse de bu konuda detaylı bir bilgi paylaşılmış değil. Bu nedenle de önümüzdeki günlerde yapılacak yeni sızıntılarda, versiyonlar hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşılabilir.

Son sızıntıya göre yeni modelde kullanılan işlemci Unisoc T618 CPU olacak. Depolanma ve Ram seçeneklerinde ise kuşkusuz farklı versiyonlar sunulacak. Açıklamalara göre yeni tablet modeli 3 farklı depolama seçeneğine sahip olacak. Kullanıcılar yeni bir model satın almadan önce 32 GB, 64 GB ve 128 GB depolama alanlarından bir tanesini tercih edebilecek. RAM konusunda kesin bir bilgi olmadığı gibi kullanıcılara 3 GB ya da 4 GB RAM’e sahip bir modelin sunulması ve RAM olarak farklı bir versiyonun paylaşılmaması bekleniyor.

Cihazda bir önceki modele göre en büyük değişikliklerden bir tanesi parmak izi tarayıcısının bulunması. Tab A7 modelinde yer almayan parmak izi tarayıcısı, A8 modelinde bulunuyor ve güç düğmesine Entegre edilmiş bir şekilde kullanıma sunuluyor. Arkada 8 MP, önde ise 5 MP çözünürlükte bir kamera ile desteklenen tablet modellerinde batarya kapasitesi ise 7040 mAh. 

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com