Ana Sayfa Teknoloji 1 Kasım 2021 5 Görüntüleme

GTA: San Andreas VR sürümü ile kullanıcı karşısına çıkıyor

Eski oyunları için yeni versiyonları sunmaya devam eden Rockstar Games, GTA: San Andreas VR sürümünü de duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde GTA: Trilogy için resmi duyuru gerçekleştiren Rockstar Games, yeni bir oyun versiyonuyla daha geldi. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda Facebook’un özel ürünü ile uyumlu GTA: San Andreas VR’ın piyasaya sunulacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Facebook tarafından yapılan açıklamalarda ilk olarak duyurulan mevcut gelişme, şimdiden GTA kullanıcılarına heyecanlandırmış durumda. GTA: San Andreas için özel bir sürümünü geliştirildiğini ve piyasaya sunulacağını söyleyen Mark Zuckerberg,  “Şimdiye kadar yapılmış en iyi oyunlardan biri olduğunu düşündüğüm oyunun yeni versiyonu, oyunculara bu ikonik açık dünyayı sanal gerçeklikte deneyimlemenin tamamen yeni bir yolunu sunacak.” demişti. Yayınlandığında en çok satan ve ilgi gören serilerden birisi olan San Andreas, VR sürümüyle yeni bir heyecan başlatacak.

Rockstar Games’den VR atağı

Yapılan açıklamalar ile birlikte eski oyunun yeni versiyonuna olan ilgi artmış durumda. Yeni versiyona ne zaman piyasaya sunulacağı bilinmiyor ve hangi özellikler ile destekleneceği ya da yenileneceği açıklanmamış durumda. Oculus blog sayfasında ayrıntılı bir şekilde konu ile ilgili detaylara yer verilmiş olsa da yeni oyundan hiçbir ekran görüntüsü dahi kullanılmamış. Bu bakımdan yılların oyunu yeni versiyonu ile VR platformu için nasıl geliştirileceği merak ediliyor.

Rockstar Games için VR deneyimi bir ilk değil. Zira bu yılın başlarında şirket Red Dead Redemption 2 için benzer bir çalışma gerçekleştirmiş ve tüm oyunu VR ile uyumlu hale getirmişti. Red Dead Redemption 2 VR versiyonu ile oyunda yepyeni bir deneyim başlatmayı başaran şirketin GTA: San Andreas VR versiyonunda da benzer bir gelişmeyi yakalaması bekleniyor. Şirket oyunun yeni versiyonu ile birlikte gelir elde etme fırsatı da bulacak.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com