Ana Sayfa Yerel Haber 28 Mayıs 2020 48 Görüntüleme

Huzurevleri bayramda ziyarete kapalı

banner17
 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda, COVID-19 salgını nedeniyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini, çiçek veya hediye de gönderilmemesini istedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, COVID-19 salgını sürecinde, yaşlı ve engellilerin sağlığının korunması için sıkı önlemler uygulanıyor.

 

Kuruluşlara ziyaret yasağı bulunmakla birlikte personelin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştiriliyor.

 

Bakanlık bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret taleplerinin kabul edilmeyeceğini belirtti.

 

Ayrıca virüs taşıma ihtimali göz önünde bulundurularak hediye ve çiçek gibi ürünlerin de kuruluşlara gönderilmemesi istendi.

 

Huzurevleri dijital ziyaretlere açık olacak

 

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

“Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz.

 

Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; ‘Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak.'”

banner19Akdeniz Postası

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com