Ana Sayfa Gündem 31 Mayıs 2020 22 Görüntüleme

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Fatih Sultan Mehmet’e büyük saygısızlık!

yandaşı tutumuyla bilinen TELE1’de gazeteci ‘ın sunduğu ve Atatürk tüccarı ‘in de yorumcu olarak katıldığı Demokrasi Arenası’nın konuğu, Başkanı ‘ydu.

VİZYONU HEYKELDEN ÖTEYE GEÇMİYOR!

Ekrem İmamoğlu, ‘ün ‘in bir heykelinin yapılabileceğini söylediğini, yer tarifi olarak da Ayasofya Camisi yanındaki meydan, Kız Kulesi Rumeli Hısarı ya da Fatih’in gemilerini kızakla geçirdiği denizi gösterdiğinin bir kitapta yer aldığını belirtti. İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet’e hizmet anlayışının heykel dikmekten öteye geçmemesi tepki topladı.

BİR SKANDAL DAHA PATLAK VERDİ

İmamoğlu’nun heykel vizyonsuzluğuna tepki sürerken bir skandal daha patlak verdi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ‘un Fatihi Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesinde ellerini arkadan bağlayarak dakikalarca saygısızca dolaştığı görüldü.

BAĞDAŞ KURUP OTURDU

İmamoğlu’nun saygısızlığı bununla da sınırlı kalmadı. İBB Başkanı, türbede de dua esnasında bağdaş kurarak oturdu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

İmamoğlu’nun saygısızlığına sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı. Twitter’da birçok kişi, İmamoğlu’nun sırf oy alabilmek için Fatih Sultan Sultan Mehmet’in heykelini dikeceğini açıkladığını belirtti. Kullanıcılar, İmamoğlu’nun türbe etrafında elleri arkasından bağlı şekilde dolaşmasına da tepki göstererek “Aynısı saygısızlığı Anıtkabir’de yapabilir misin?” sorusunu yönelttiler.TAKVİM.COM.TRTakvim

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com