Ana Sayfa Gündem 29 Mayıs 2020 32 Görüntüleme

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan CHP’li Muharrem İnce’ye tepki

Altun'dan CHP'li Muharrem İnce'ye tepki

Katıldığı bir TV programında kanalın Başkan Erdoğan’ın Fetih konuşmasına bağlanmasından rahatsız olan CHP’li yayını terk etti. “Gururumla kimseyi oynatmam. Bu saygısızlıktır, Türkiye bunu hak etmiyor” gibi skandal ifadeler kullanarak yayını terk eden İnce’ye İletişim Başkanı ‘dan tepki geldi

Altun açıklamasında, “Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce’nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır.” ifadelerine yer verdi.

Altun’un açıklamaları şu şekilde:

“Sayın Muharrem İnce’nin, bu akşam bir televizyon kanalında katıldığı programın Sayın Cumhurbaşkanımızın Fetih programında konuşma yaptığı dakikalara denk gelmesi üzerine yarıda kesilmesiyle ilgili sarf ettiği sözlere üzüntüyle şahit olduk.

Sayın İnce’nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez.

Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce’nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır.

Her hadiseyi fırsat bilip hasmane bir tutumla Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik bir hakaret, iftira ve karalama furyası başlatmaya çalışan bu zihniyetin iflah olmaz saldırılarının son bulmasını temenni ediyoruz.”Takvim

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com