Ana Sayfa Teknoloji 15 Ocak 2022 31 Görüntüleme

iOS’ta görüntülü aramada arka plan bulanıklaştırılabilir mi?

Yeni sürümde, iOS görüntülü görüşmeleri için arka plan bulanıklaştırma özelliği kullanılabilir. Bu yaz piyasaya sürülen iOS 15 ile her iki Apple kullanıcısı da olağanüstü. Gizliliğin önemini destekliyoruz. Bu, diğer kişinin video görüşmesi sırasında nerede olduğunuzu anlamasını çok zorlaştırır. Elbette buna dikkat etmek gerekiyor.

Örneğin. Elbette evinizde veya ofisinizde belirli bir renkte eşyalarınız varsa, onları tanıyan herkes nerede olduğunuzu kolayca öğrenebilir. Tabii ki, düz arka planlarda ve kalabalık sokaklarda görmek zor.

Görüntülü aramada arka plan bulanıklaştırma

iOS 15 ile gelen görüntülü aramalar için portre modu desteği, başlangıçta FaceTime için geçerli kabul edildi. Tabii ki bu doğru. Ancak açıklamanın devamında portre modu özelliğinin diğer üçüncü parti uygulamalar tarafından da desteklendiğinden bahsetmiştim. Portre modu özelliği, portreyi öne getirir ve kameradan da görebileceğiniz gibi arka planın bulanık olmasını sağlar. Elbette bu özellikten yararlanmak için iOS 15’i güncellemeniz gerekiyor. Elbette tüm bunlar iPad OS 15 için de geçerli.

Destekleyen iPhone modelleri

iPhone XR
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone SE (2. Nesil)
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone 12
iPhone 12 mini
iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro Max
iPhone 13
iPhone 13 mini
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro Max

FaceTime’da (iOS) arka planı bulanıklaştırın

Bulaniklastirma

FaceTime ile arka planı bulanıklaştırmak için önce FaceTime uygulamasını açın ve bir video görüşmesi başlatın. Video görüntüleme ayarları, video görüşmesi ekranının sağ alt köşesindedir. Üzerine tıklayın ve beliren seçeneklerden portre modu simgesini seçin.

Tüm ayarları doğru yaparsanız arka plan bulanıklaşmaya başlayacaktır. Üst ve alt resimleri karşılaştırırken arka plan tablosuna bakın.
Ancak bu özelliği kullanırken yalan söylemeyin. Çünkü sizi tanıyan biri tarafından bu anlaşılabilir. Evinizi veya ofisinizi bilen biri varsa yerinizi kolayca anlayabilir. Ancak özellik bazı ara sokaklarda ve düz duvarlarda çalışmayı kolaylaştırabilir.

WhatsApp (iOS) arka planı bulanıklaştırma

WhatsAppta Arka Plan Bulaniklastirma iOS

WhatsApp konuyu arka plan bulanıklığı açısından ele alıyor ancak aklınıza gelen diğer tüm görüntülü sohbet uygulamaları ile aynı şeyi yapabilirsiniz. İlk olarak, herhangi bir uygulama ile görüntülü arama yaparken Kontrol Merkezi’ni açın. Touch ID’yi destekleyen bir cihazınız varsa, ekranın altından yukarıya doğru kaydırın. Face ID’li telefonlar için sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırmanız yeterlidir.

Skype’ın iOS uygulaması yeni bir özellik kazandı

3D baskı yapmak için video efekti simgesini basılı tutun, ardından beliren ekranda portre simgesine dokunun. Artık arama ekranına döndüğünüzde arka planın daha bulanık olduğunu göreceksiniz. Apple’ın bu özelliği WWDC konferansında duyurduğunu ve ne zaman geleceği konusunda net bir tarih vermediğini hatırlarsınız. iOS 15’te yerleşik olduğundan Apple kullanıcıları Android kullanıcılarına göre bu konuda daha avantajlı.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com