Ana Sayfa Teknoloji 16 Ocak 2022 45 Görüntüleme

iPhone kulaklıkların temassızlık sorunu nasıl çözülür?

Neredeyse tüm teknolojik cihazlarda olduğu gibi iPhone’un kulaklık jakındaki temas sorunu bir süre sonra Apple kullanıcılarının baş ağrılarından biri. Peki iPhone kulaklıkların temassızlık sorunu nasıl çözülür?

Kulaklıklarınız takılıyken müzik çalamıyor veya arama yapamıyorsanız, iPhone’unuzun kulaklık jakındaki bir kusuru teşhis edebilirsiniz. Tabii ki, bu tür hataları düzeltmek mümkündür, ancak sorunu doğru testlerle bilmek her şekilde yararlıdır. Yazımızda iPhone kulaklık jakı temas kaybı sorununun nedenlerini anlatacağız.

iPhone kulaklıkların temassızlık sorunu nasıl çözülür?

Dediğimiz gibi Apple’ın teknik servisleri ya da piyasadaki birçok kalifiye teknik servis sorunu rahatlıkla çözebilir ama burada önemli olan kulaklık jakının gerçekten bozuk olduğundan emin olmanız. .. Basit bir sorun için cihazınızı açmanız mı gerekiyor? Bu hem zaman kaybı hem de maliyet artışı anlamına gelir. Peki iPhone’unuzun kulaklık jakının bozuk olup olmadığını nasıl anlarsınız? Evet, birkaç şey deneyerek bundan emin olabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, başlayalım.

iPhone ile çeşitli kulaklıkları çalıştırın

Bu makaledeki konu iPhone kulaklık jakları, ancak tartışacağım ipuçlarının çoğu kulaklık jakı olmayan modellerde ses sorunlarını çözmenize yardımcı olacak. İlk olarak, kulaklık jakının arızalı olduğundan emin olmak için iPhone’unuzda kulaklık çalıştırmanın başka bir yolunu deneyin. Evinizin veya arkadaşınızın iPhone’una başka bir kulaklık bağlayın, sesi duyun ve her iki kulaklığın da çalışıp çalışmadığını görün. Başka bir kulaklıkla her şey yolundaysa, bunun nedeni kulaklıktır. Her durumda, kulaklık jakı için endişelenmeyin ve yeni kulaklıklar alın. Diğer kulaklıklar sorunu çözmezse, kulaklık jakını da temizlemeyi deneyin.

iPhone’un kulaklık jakını temizleme

Neredeyse tüm iPhone’larda, 3,5 mm kulaklık jakı veya Lightning konektörü, giydiğiniz giysiler nedeniyle bir süre sonra kumaş kalıntılarıyla dolabilir ve bu da temas sorunlarına neden olabilir. Böyle bir sorunu bulmak için önce kulaklık jakına parlak ışıkta bakın. Çok temiz görünmüyorsa ufak bir müdahale ile temizleyebilirsiniz. Başka bir telefonun el feneri işlevi parlak ışık sağlar.

iPhone’unuzdaki kulaklık jakını temizlemeniz gerekiyorsa, önce sertçe üflemeyi deneyin. Ancak sonuç alamazsanız, bir oto tamirhanesinde kolayca bulabileceğiniz basınçlı hava ile işlemi tekrarlayın. Solunum su içerebilir, bu nedenle fırsatınız varsa, nefes almaya çalışmadan doğrudan basınçlı hava uygulayın. Elbette, bu sırada hoparlöre basınçlı hava üflemeyin. Diyafram haline gelen kağıt yırtılabilir ve çatırtı sesi çıkarabilir. Ayrıca iğne gibi ince, uzun nesneleri de dikkatli bir şekilde kullanabilirsiniz.

iPhone Yeniden Başlatma

Bu yöntem sorun çözümünü garanti etmez, ancak kulaklığınızdan ses duymuyorsanız, iPhone’unuzu yeniden başlatmak yardımcı olabilir. iPhone’u yeniden başlatmak aslında birçok sorunun çözümü. Denemekten zarar gelmez.

iPhone’unuzu yeniden başlattığınızda, mevcut belleğiniz tamamen silinecektir. Oranlar düşük, ancak muhtemelen sorunun nedeni bu. iPhone’unuzu yeniden başlatma prosedürü genellikle aynıdır ve bu adımları deneyebilirsiniz.

 • Güç düğmesinden ve ses kısma düğmesinden birini basılı tutun.
 • Ekranı soldan sağa kaydırın.
 • iPhone’un tamamen kapanmasını bekleyin.
 • Apple logosunu görene kadar güç düğmesini basılı tutun.
 • Bu işe yaramazsa ve deneme şansınız varsa, iPhone’unuzu donanımdan da sıfırlayabilirsiniz.
 • Bir çözüm olarak işe yarayabilir, ancak bellekte saklanan her şeyi siliyor, bu yüzden bu yöntemi sadece fırsatı olanlara tavsiye ediyoruz.

Android ve iPhone Cihazlar için En İyi Airpods Seçenekleri

iPhone AirPlay Kontrolü

iPhone sesi başka bir cihaza yönlendirildiğinde, iPhone kulaklıklarından ses gelmiyor. Normal şartlar altında, kulaklığınızı iPhone’unuza bağladığınızda, ses kulaklığınıza gönderilir. Elbette ses AirPlay üzerinden AirPods’a gönderiliyorsa durum böyle olmayabilir. Nedenin gerçekten bu olup olmadığını görmek için AirPlay’in durumunu kontrol etmek mantıklıdır.

 • Kontrol Merkezi’ni açmak için iPhone ekranını kaydırın.
 • Bu modelden modele değişiklik gösterebilir. Örneğin, iPhone X ve üzeri cihazlarda sağ üst köşeden aşağı kaydırmanız gerekir.
 • AirPlay düğmesi, Kontrol Merkezi’nin sağ üst köşesindedir. Düğmeye dokunun.
 • Kulaklıklara veya mevcut başka bir seçeneğe dokunun.
 • Kontrol Merkezini kapatmak için Ana Sayfa düğmesine basın.
 • Bu ayarla, iPhone sesi yerleşik hoparlöre gönderilir. AirPlay ayarlarınız yardımcı olmazsa Bluetooth ayarlarınızı da kontrol edin.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com