Ana Sayfa Gündem 8 Ocak 2021 39 Görüntüleme

İzmir’deki “Başhekim Olayı”nda Sağlıkçılardan Ortak Bildiri

İzmir Sağlık Platformu, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayların ardından ortak bir bildiri yayınladı. Bir çok sağlık örgütünün ortaklığında yayınlanan bildiride, “Şimdiye kadar hasta ve hasta yakınlarından gelen şiddet haberleri olurdu duyduklarımız; son dönemde iktidarın temsilciliğine soyunmuş, iş bilmez hastane yöneticilerinin şiddetine de şahit oluyoruz artık!” denildi.

“KOLTUĞUN AĞIRLIĞINI…”
“Önce, Antalya’ da görev yerini terk ettiği gerekçesiyle 500 kere “Ben Salağım” yazdırılan hemşire arkadaşımızın haberi ile şok olmuştuk, şimdi de basına yansıyanlar üzerinden haberdar olduğumuz Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Doğan Yıldırım’ın hakaretlerine şahit oluyoruz” denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Sayın Doğan Yıldırım’ın sağlığın ekip işi olduğunu öğrenemediğini, oturduğu koltuğun ağırlığını taşıyamadığını gözlemliyoruz. Liyakattan, meslek etiğinden ve kamu kurum kültüründen yoksun yöneticilerin sağlık hizmetlerine katkı sunması mümkün değildir. “Yönetemiyorsunuz, ölüyoruz!” demiştik, bunu bize daha ne kadar kanıtlayabilirsiniz.”
GÖREVE ÇAĞRI
Yapılan açıklamada İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulunan İzmir Sağlık Platformu, “Canımız pahasına hizmet veriyoruz. Sağlık emekçilerinin sabrını zorlamayın. Liyakatten ve meslek etiğinden yoksun yöneticilerin fedakârca hizmet veren sağlık çalışanlarının kalbini kırmasına izin vermeyin. Gaziemir Devlet Hastanesi Başhekimi’nin istifası yeterli değildir. Hakkındaki iddialarla ilgili soruşturma açıldığı öğrenilen Başhekim’in, sağlık çalışanlarına ve kamuoyuna hesap vermesi sağlık çalışanlarının beklentisidir” ifadelerine yer verdi.

İZMİR SAĞLIK PLATFORMU ÜYELERİ:
İZMİR DİŞ HEKİMLERİ ODASI
İZMİR TABİP ODASI
BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK ÇALIŞANLARI BİRLİK VE DAYANIŞMA SENDİKASI
GENEL SAĞLIK-İŞ SENDİKASI
SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ SENDİKASI (SES)
TÜRKİYE SAĞLIK İŞÇİLERİ SENDİKASI
İZMİR AİLE HEKİMLERİ DERNEĞİ (İZAHED)
SOSYAL HİZMET UZMANLARI DERNEĞİ (SHUDER)
TÜRKİYE AİLE HEKİMLERİ UZMANLIK DERNEĞİ (TAHUD)
İZMİR AİLE SAĞLIĞI ÇALIŞANLARI DERNEĞİ (İZASED)
TÜRK HEMŞİRELER DERNEĞİ İZMİR ŞUBESİ
TÜRK PSİKOLOGLAR DERNEĞİ
TÜM RADYOLOJİ TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ DERNEĞİ.
(BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA Ajans

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com