Ana Sayfa Gündem 22 Aralık 2020 59 Görüntüleme

Kaza Tramvalarında Terapinin Önemi

Kaza Travmaları ile ilgili konuşan Terapist yazar Pınar Boylu Gogulan, kazaların anne karnında bile kişiye kodlanabileceğini anlatarak, kaza döngüsünün kırılıp kırılamayacağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kaza travmalarının çok ciddi ve herkesi ilgilendiren bir konu olduğunu belirten Gogulan, “Doğada bir ceylanın, aslan tarafından yakalandığında kaçmak için tek bir şansı vardır. O da ölü taklidi yapmak. Ceylanın öldüğü düşüncesiyle, aslanın ağzını gevşettiği anda, ceylan daha hızlı koşarak uzaklaşır. Saatlerce koştuktan ve kaçtıktan sonra kendisi için güvenli olan bir alan bulur ve saatlerce titreyerek travmasını atlatmaya çalışır. İnsan ise bir kaza geçirdiğinde, kazanın şok etkisiyle beyin sarsıntısı geçirir. O an ya orada kalır, ya çevredeki kalabalığın arasında ne olup bittiğini anlamaya çalışır ya da arabasına binip kaçarak uzaklaşır, sonra yine bu kaza hakkında konuşur. Yani bir ceylan gibi uzaklaşıp, saatlerce titreyerek travmadan kurtulmayı başaramadığımız için sinir sistemi alarma geçerek, kazayı hücrelere kodlar. Biz, bir kişi kaza geçirdiyse, beden terapi yöntemi ile kaza anına götürerek kişinin sinir sistemini sakinleştirmek için bir protokol uygularız. Yani kazanın ne zaman başladığı, hangi zamanda programlandığına ulaşırız” diye konuştu.

KAZALAR, ANNE KARNINDA BİLE KODLANABİLİR
Kazaların anne karnında bile kodlanabileceğine değinen Gogulan, “Bir kişi 40 yaşında kaza geçirdiyse, kişinin hücreleri var oluş sürecinde o kazayı geçirmesi için programlanmıştır. Anne ve babanın çocuk düşünme evresinde, annenin hamilelik süresi içinde ya da doğduktan sonraki 1 yıllık sürenin içinde yer aldığı toplam 30 aylık periyotta bir kaza olayı yaşandıysa bu çocuğun yani 40 yaşında kaza yapan kişinin hücrelerine kodlanmıştır. Kişi bu koda göre hala hayatta olduğu için hücreler bu kodlamayı ideal görür, içinde kaza var mı yok mu bununla ilgilenmez. İlgilendiği tek şey kişinin yaşıyor oluşudur” ifadelerine yer verdi.

HAMİLELİK SÜRECİNDEKİ KODLAMA ÇOCUĞA GEÇER
Çocuklarıyla ilgili sorunlara örnek veren Gogulan, “Bir anne danışanım 6 yaşındaki çocuğunun sürekli düştüğü şikayeti ile geldi. Sorduğum ilk soru 6 aylıkken düşük tehlikesi geçirdiniz mi oldu. Ya da hamilelik döneminde siz düştünüz mü, yaralandınız mı? Çocuk olmadan önce anne ve baba bir kaza ya da düşme yaşadıysa, kendi hücrelerine kaydeder ve çocuk oluşmaya başladığında bu kodlamaları alarak büyür ve bunları yaşar” şeklinde konuştu.

KAZA DÖNGÜSÜ KIRILABİLİR Mİ?
Gogulan, kaza döngüsünün kırılıp kırılamayacağı ile ilgili ise şunları söyledi: “Bu konu, matematiksel bir süreç. 40 yaşında kaza geçiren birey için başta şunu sorarım; 20 yaşında bir kaza geçirdin mi? Daha sonra 10 yaşında, 5 yaşında bir kaza geçirdin mi diyerek matematiksel yöntemlerle ilk 30 aylık döneme kadar gideriz. Beyin “kaza geçirirsem güvendeyim” koduna alışmış ve inanmıştır. Biz geriye dönük araştırma ile nasıl programlandığını bulmaya odaklanırız. Nasıl programlandığı bulunursa çözüme ulaşılabilir. Sonucunda “bu kaza bana ne öğretti, amacı ne, benim için derin anlamı ne” sorularının cevaplarını araştırmalı ve kişi kendi derin anlamını bulmalı, hatırlamalı. Başımıza gelen her şeyin bir sebebi vardır.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA Ajans

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Hamileler, D Vitaminine Dikkat!

Hamileler, D Vitaminine Dikkat!

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com