Ana Sayfa Teknoloji 12 Ocak 2022 25 Görüntüleme

LEGO Activision’la ortaklığını gözden geçiriyor

LEGO Activision Blizzard ön büro ile işbirliği yapmayı düşünmeye karar verdi. Bunun nedeni, şirketin en son trendlerden bahsetmesi.

Ünlü oyuncak markası Lego, oyun dünyasında yaşanan skandalın ardından önemli bir karar aldı. Activision Blizzard’ın ön cephedeki gelişimine dikkat etmeyi öğrenen şirketler, işbirliğini gözden geçirecek. Ortaya çıkan ilk bilgi, taraftarları gücendirmek gibi.

LEGO Activision’la ortaklığını gözden geçirme kararı aldı

Activision Blizzard ile devam eden anlaşma sayesinde lisanslı ürün üreten firmalar ilişkiden çekilecek. Gelecekteki yeni LEGO ürünleri de etkilenebilir. LEGO, Overwatch 2 ürünlerini durduracak
Şirketin taciz ve şiddet iddialarını medyaya yansıyan ilerleme zemininde değerlendirdiği ortaya çıktı. Bu konuda açıklayıcı bir metin de yayınlayan Lego Front, hayranlarını bilgilendirmekten geri durmadı. Sürecin yakından takip edildiği söylendi ancak iş birliği kesintiye uğradı ve yeni ürünün durumdan etkileneceği açıklandı.

Overwatch 2 için planlanan setin etkilendiği karara göre, ürünün çıkışı bir süre belli olmayacak. Şirket açıklamasında şunlara yer verdi:

Şu anda işyeri kültürü, özellikle kadın meslektaşlarına yönelik muamele ve çeşitli kapsayıcı bir ortam yaratma konusunda devam eden iddiaları ele almak için kaydedilen ilerlemeyle ilgili endişeler göz önüne alındığında, Activision Blizzard ile ortaklığımızı gözden geçiriyoruz. ‘İncelemeyi tamamlarken, 1 Şubat 2022‘de satışa çıkacak olan bir LEGO Overwatch 2 ürününün piyasaya sürülmesine ara vereceğiz.

Activision Blizzard’ın ön saflarında yer alan önemli taşları hareket ettirmenin gelişiminin nasıl sonlanacağı belli değil. Birçok büyük şirketten çok sayıda geri bildirim alan şirket, grevle bizzat uğraşmak zorunda kaldı. Önemli sayıda alt stüdyonun kapatılarak şirkete önemli zararlar vermesi bekleniyor. Ortaklığı finansal olarak giderek bozulan Activision Blizzard, LEGO’nun kararı hakkında yorum yapmadı. Overwatch 2 hayranlarını rahatsız eden gelişmenin ne zaman normale döneceği belli değil. Şirketler arasındaki iplerin tamamen kopması da gündemde. Bakalım Activision Blizzard daha ne kadar kan kaybetmeye devam edecek. Gelişmeleri yakından takip etmeye ve yeni bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Peki ya LEGO Front kararı? Gelecekte daha fazla şirketin katılacağını düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı ve tahminlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com