Ana Sayfa Gündem 28 Mayıs 2020 25 Görüntüleme

Organize suç örgütlerine yönelik soruşturmada 1 kişi tutuklandı

Organize suç örgütlerine yönelik soruşturmada tutuklama kararı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda, sosyal medya aracılığıyla organize suç örgütü elebaşları lehinde ve aleyhinde videolar paylaşarak hakaret ve ölüm tehditlerinde bulunup kamu düzenini bozan şüphelilerin yakalanması amacıyla ‘ta çok sayıda ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan Cenk Ç’nin le serbest bırakılmasına savcılık itirazda bulundu.

Savcılığın itirazı üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan ve tekrar gözaltına alınan Cenk Ç. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Mersin’de 15 Mayıs’ta düzenlenen operasyonda Cenk Ç. ve Zafer Ç. kardeşler ile Güniz A, Ali Y, Ahmet C, Abdullah Ö, Beytullah İ, Erhan Ş, Nihat K. ve Ferdi D. yakalanmış, adreslerde yapılan aramalarda, 4 tabanca, 124 mermi, 2 kelepçe, 2 bıçak, 2 kasatura, 1 telsiz, 1 kılıç, 2 tarihi eser nitelikli bıçak ve 100 sikke ele geçirilmişti.

Şüphelilerden 6’sı tutuksuz yargılanmak üzere salıverilirken, Cenk Ç’nin de arasında bulunduğu 4 kişi çıkarıldıkları hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.Takvim

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com