Ana Sayfa Teknoloji 25 Eylül 2021 53 Görüntüleme

Pixel 6’nın yeni özellikleri paylaşıldı – Haberler

Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modelleri için yapılan yeni sızıntı ile birlikte cihazlarda yer alacak kamera özellikleri açığa çıktı.

Google’ın piyasaya sunacağı en iddialı modellerden birisi olacak Google Pixel 6 serisi için bugüne kadar pek çok farklı sızıntı yaşandı. Yaşanan sızıntılarda telefonda yer alacak donanımlara dair ilk ipuçları paylaşılırken, yapılan son paylaşımlarda telefonların kamera özellikleri açığa çıktı. Yapılan açıklamalara göre telefonlarda yer alacak kamera özellikleri oldukça etkileyici.

XDA-Developers tarafından yapılan sızıntılarda amiral gemilerinde yer alacak özellikler için kodlar üzerinde kapsamlı bir araştırma yapıldığı belirtildi. Doğrulanmamış bilgiler olsa da yeni modellerde yer alacağı belirtilen özellikler oldukça dikkat çekici.

Google Pixel 6 Pro kamera özellikleri nasıl olacak?

Google Pixel 6 ve Pro serisinde son rapora göre yer alacak donanımlar şöyle;

Google Piksel 6

  • 50MP Samsung GN1 ana
  • 12 MP Sony IMX386 ultra geniş
  • 8MP özçekim kamerası

Google Piksel 6 Pro 

  • 50MP Samsung GN1 ana
  • 12 MP Sony IMX386 ultra geniş
  • 4x zoom ile 48MP Sony IMX586 telefoto
  • 12 MP Sony IMX663 özçekim kamerası

Pixel 6 serisinde beklenildiği gibi standart donanımlar yer alsa da özellikle Pro versiyonunda ön kamerada dahi özel bir donanıma yer verilmiş. Bu bakımdan kullanıcıların selfie kameralarında dahi geniş açı destekli, daha kaliteli bir kameraya sahip olabileceği net olarak görülebiliyor. Kodlar üzerinde yapılan araştırmalarda ise kameralarda yer alacak yazılımlar ve özel detaylar da açıklanmış.

Video kayıt kalitesi: Görünüşe göre Pixel 6 serisindeki ana kamera merceği 60 fps’de 4K video kaydedebiliyor. Ancak geniş açılı ve telefoto lensler, 30 fps’de 4K ile Kısıtlanmış durumda.

Kusursuz kayıt: Üç merceğin tümünü 4K30’da kayıt yapacak şekilde ayarlarsanız, kaydı durdurmadan bir mercekten diğerine sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Video yakınlaştırma: 4K60 veya 1080p60’ta kayıt yaparken maksimum yakınlaştırma seviyesinin 7x olduğu iddia ediliyor. 4K30 veya 1080p30’da kayıt yapmak, iddiaya göre 20x’e kadar yakınlaştırma seviyeleri sağlıyor.

Manuel beyaz dengesi: Çekimlerinizin beyaz dengesi üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz.

“Sihirli Silgi”: Google, ürünlerine nesne silmeyi getirme planlarını yeniden canlandırmış olabilir. Bunu Google Fotoğraflar’da yapacağını söyledi ama hiç olmadı. Belki bu bir Pixel 6’ya özel olacak?

Yüz Deblur: Google aslında bunun geleceğini doğruladı. Pixel 6 Pro kodu da duyuruyu destekliyor. Adından da anlaşılacağı gibi, bu çekimlerinizdeki odak dışı yüzleri temizlemeye yardımcı olur.

Bluetooth mikrofon: Video kaydederken Bluetooth bağlantılı bir mikrofon kullanabilmeniz mümkün.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com