Ana Sayfa Spor 13 Aralık 2021 51 Görüntüleme

Sağlık Personeli Maaş Zammı ?

Sağlık Personeli Maaş Zammı ? Sağlık Bakanı Dr. Koca’nın doktorlara zam açıklamasının ardından kafalar karışırken, sağlık sendikaları tepkilerini sert dile getirmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini bildiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Haksızlık ve ayrımcılık konusundaki hassasiyetimizi aynen koruyoruz. Herkesi memnun edecek ücret düzenlemesinin yapılması için süreci, yakından takip etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Dün tüm Türkiye’de yapılan iş bırakma eylemi ve basın açıklamalarına katılımın oldukça yüksek olduğunu bildiren Durmuş, sesini yükselten ve haklı mücadeleye omuz veren herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Durmuş, “Sayın Bakanımıza, sendikamızın meseleye yaklaşımını, sahanın beklentilerini ve sürecin hassasiyetini bizzat paylaştık. Sayın Bakan, sağlık çalışanlarının mağduriyetlerini giderme noktasında çalışma yaptıklarını belirttiler. Ayrıca, sürecin hassasiyetinin farkında olduklarını, neticede sağlık çalışanlarının tamamının yüzünün gülmesi için gayret gösterdiklerini ifade ettiler” şeklinde konuştu.

“Mücadelemize Kararlılıkla Devam Edeceğiz”

Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Vedat Bilgin ve TBMM AK Parti Grup yöneticileriyle bir dizi görüşmeler yaptıklarını da hatırlatan Durmuş, şu ifadeleri kullandı:
“Tüm bu temaslarımız neticesinde Yönetim Kurulumuzla bir durum değerlendirmesi yaptık. İyi niyet göstergesi olarak, yarın yapacağımız iş bırakma eylemini ve Bakanlık önünde yapmayı planladığımız basın açıklamasını, şimdilik askıya almış bulunuyoruz.  Aile hekimliği, sosyal hizmetler, üniversite hastaneleri, Adli Tıp Kurumu, hudut sahiller dahil olmak üzere tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını içine alan ücret iyileştirmeleri için mücadeleye devam ediyoruz. Haksızlık ve ayrımcılık konusundaki hassasiyetimizi aynen koruyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın tamamını kapsayacak ve herkesi memnun edecek ücret düzenlemesinin yapılması için süreci, yakından takip etmeyi sürdüreceğiz. Saha gerçekliğinden kopmadan mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com