Ana Sayfa Gündem 5 Mart 2021 37 Görüntüleme

“Toplumsal Sağlık İçin Demokrasi ve Adalet İstiyoruz!”

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Tıp Haftası programını kamuoyuna açıkladı. TTB Merkez Konseyi üyelerinin katıldığı basın toplantısının açılış konuşmasını Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı yaptı.

Pandemi koşulları altında Tıp Haftası’nı karşıladıklarını söyleyen Korur Fincancı, tabip odalarıyla birlikte 8 Mart’tan başlayıp 27 Mart’a kadar süren bir program hazırladıklarını belirtti. Dr. Çağrı Kalaça ve Sağlık Bahçesi ekibine teşekkür eden Korur Fincancı, Melih Cevdet Anday’ın “Olsun da Gör” şiirini okuduktan sonra toplumsal sağlık için toplumsal barış, adalet, demokrasi ve toplumsal dayanışma mesajlarıyla dolu Tıp Haftası programı belirlediklerini ifade etti. Korur Fincancı, daha sonra ise TTB Merkez Konseyi’nin hazırladığı basın açıklaması metnini okudu.

Sorunlara ve Eşitsizliklere Odaklanan Bir Program

Açıklamanın ardından TTB II. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten söz aldı. Programın hazırlanma sürecine katkı sunan tüm tabip odalarına ve yöneticilerine teşekkür eden Ökten, pandeminin getirdiği ekonomik, siyasal ve toplumsal sorunlara ve eşitsizliklere odaklanan bir program hazırlamaya çalıştıklarını kaydetti. TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Meltem Günbeği de sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla programa dahil olan sanatçılara teşekkürlerini dile getirdi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA Ajans

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com