Ana Sayfa Gündem 27 Ekim 2020 37 Görüntüleme

Türk Kızılayı’ndan Azerbaycan’ a Maddi Manevi Destek

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki çatışmalardan etkilenenler için bölgedeki dağıtım çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, gönderdiği iki konvoyun ardından yeni sevkiyatlar için de hazırlıklarını yaparak desteklerini sürdürdü.

Kış aylarının yaklaştığı bu günlerde yardım malzemelerini çeşitlendiren Türk Kızılayı, kışlık giyim, hijyen kiti, battaniye, çadır, yatak ile mutfak seti gibi yardım malzemelerini Azerbaycan’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Türkiye’nin her zaman yanlarında olduğunu belirten Azerbaycan halkı da her fırsatta yapılan yardımlar için teşekkürlerini ifade etti. Yeni sevkiyatlar için de planlamalarını yapan Türk Kızılayı, yardımların etkin yapılması adına bölgede lojistik merkezi de kurdu.

Türkiye’ye Halktan Teşekkür Geldi

Çatışmaların sesleri içinde yaşadıklarını dile getiren Ruhengiz Zamanova, Fuzuli Horadiz bölgesinde 3 çocuğu ile yaşıyor, Bölgeye düşen füze sonrası bölgedeki birçok ev gibi Zamanova ailesinin evi de kullanılamaz hale geldi. Zamanova, “Çocuklarım korku içinde yaşıyor. Evlere bombalar düştü, dört bir yanı darmadağın etti. Sesleri duyuyoruz, uçaklar geçiyor. Korku içinde yaşıyoruz. Allah Başkanımızın canını sağ etsin, askerlerimiz var olsun. İnşallah iyi olur ve topraklarımız alınır. Kardeşlerimiz var olsun. Bizim bebeklerimize yardım ediyorlar, var olsunlar, sağ olsunlar. Allah razı olsun” diye konuştu.

Evi Kullanılmaz Hale Gelen Memmedova Teşekkür Etti

Düşen füzelerden dolayı evi kullanılamaz hale gelen Seymur Memmedova da eşi, iki çocuğu, annesi ve babası ile Fuzuli bölgesinde yaşıyor. Memmedova, “Evden çıktıktan sonra bir patlama sesi geldi. Baktım ki bizim ev yıkılmış. Evsiz kaldık. Evdir, düzelir. Allah Türk kardeşlerimizi, askerlerimizi korusun. Türk Kızılay’a, devlet başkanımıza, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Minnettarız. Allah hepsinin canını sağ eylesin.” ifadesinde bulundu. Azerbaycan’daki gelişmeleri yakından takip eden Türk Kızılay, ihtiyaç tespiti de yaparak hazırlıklarını sürdürüyor. Türk Kızılay’ı kardeş ülkeye desteklerini esirgemeden mağdur olan vatandaşlara el ele destek verdi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Kaynak: BSHA Ajans

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com