Ana Sayfa Yaşam 8 Mart 2021 93 Görüntüleme

Türkiye’nin en önemli yağ markası olan Safya’nın arkasında 48 güçlü kadın var

ABD’den Japonya’ya kadar uzanan Uluslararası emtia ticaretinde 25 yıla yakın deneyimi, Dünya üzerindeki şirketleri ve markası Safya aracılığıyla Türkiye’nin ham ayçiçek yağı tedariki ve üretiminde büyük pay sahibi olan AVES gücünü beyaz yaka kadrosunun yüzde 45’ini oluşturan kadınlardan alıyor. Hemen hemen her birimde önemli görevler üstlenen kadınlar, Aves’in en önemli markası Safya’nın hem Türkiye’ye hem de ABD’den Japonya’ya kadar 70 ülkeye ulaşmasında önemli rol oynuyor. Firmanın 105 kişiden oluşan beyaz yaka kadrosunun 48’ini kadınlar oluşturuyor.
Türkiye’nin en önemli değerlerinin arkasında güçlü kadınlar var
Aves Enerji Yağ Yönetim Kurulu Başkanı Senan İdin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yaptığı değerlendirmede hayata geçirdikleri yeni istihdam projelerinde kadın personel başvurularına yönelik pozitif ayrımcılık yaptıklarına dikkat çekti. Bu misyon ile firmalarındaki beyaz yaka kadrosundaki kadın istihdamı oranının neredeyse yarı yarıya yükseldiğini ifade eden Senan İdin, Önümüzdeki dönemlerde kadın istihdamı oranlarını daha da artırmak ve daha çok kadına yeni iş alanı açmak için yatırım projelerine devam edeceğiz. Çünkü sahip olduğumuz Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük tam entegre yağlı tohum işleme ve biyodizel tesisinde Türkiye’nin en büyük değerine imza atan güçlü kadın çalışanlarımız var. 2014 yılından bu yana sofralarda el birliği ile büyüyen bu koca dünya tertemiz saf bir kalbe sahip 48 güçlü kadın personelimiz tarafından büyütülüyor. Gökyüzüne ulaşan tüm kahkahalarda işine sevgisini katan mükemmel imzalar var. İsmini taşıdığımız, varlığı ile güç bulduğumuz tüm kadınlarımıza saygı ve minnetle dünya kadınlar gününü kutluyoruz” dedi.
Kadınların geleceği yaratmada önemli görevleri var
Kadın personellerin firma bünyesinde kalite kontrol, lojistik, laboratuvar gibi stratejik ve zorlu birçok birimde başarılı işler yaptığına dikkat çeken Senan İdin, şöyle devam etti: “Birinci ve bir milyonuncu şişede aynı kalite garantisi sloganıyla üretim yapmamıza olanak veren en önemli değerimiz sahip olduğumuz kadın çalışanlarımızdır. Firmamızın sürdürülebilir kalkınma hedefleri için şirket içi olarak ortak değerlerin arttığı ve fırsat eşitliğinin sağlandığı bir süreci yöneterek birçok başarıl organizasyonlara imza atıyoruz. Çünkü Genç kadınların geleceği yaratmada önemli görevleri olduğunu çok iyi biliyoruz. Firmamızın gelecek vizyonunda yeni bakış açılarını, dijitalleşmeyi, inovasyonu ve doğru yeteneklere yatırım yapmanın önemini her zaman önceliyoruz. Bu çalışmaları yapmamızdaki en önemli nedenlerden biri de toplumuzda genç kadın girişimcilerimiz için farkındalık yaratmaktır. Bu yüzden firma içi yaptığımız etkinliklerle kadınlarımızın bilgi ve üretim etkinliklerini teşvik ediyor, örnek oluyoruz. Bu vizyon ile kadın çalışanlarımız firmamızın gıda ve tarımda sürdürülebilir ürünler, hizmetler ve teknolojileri alanında, farklı bir yaklaşımlar getirip marka değerimizi küresel standartlara çıkartıyor” diye konuştu.
48 kadından Senan İdin’e ahde vefa
Şirket bünyesinde beyaz yaka kadrosunda görev yapan 48 kadın personel, imzaladığı Safya şişesini 8 Mart Dünya kadınlar gününde kendilerine fırsat eşitliği yaratarak önemli pozisyonlara gelmesine fırsat veren Aves Enerji & Yağ Yönetim Kurulu Başkanı Senan İdin’e sundu. Aves Enerji Yağ İnsan Kaynakları Müdürü Pakize Özel tarafından sunulan imzalı şişeyi kabul eden Senan İdin, Safya’ya daha çok kadının imza atması için gayret göstereceklerini bildirdi.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com