Ana Sayfa Teknoloji 11 Kasım 2021 21 Görüntüleme

Twitter’dan blockchain için harekete geçti

Bir süredir NFT ve blockhain teknolojileri ile ilgili olarak gündemde ter alan Twitter, ilk işe alımları sonunda gerçekleştirdi. 

Dün blockchain alanında iş ilanı oluşturan Twitter, kripto para ve NFT ile ilgili olarak oldukça kararlı bir şekilde hareket ediyor. Blockchain teknolojisini geliştirmek ile ilgili olarak uzun bir geçmişe sahip olan yazılım mühendisi olarak da görev yapan Tess Rinearson, Twitter’da ekip lideri olacağını doğruladı. İlk olarak kripto para desteği olan Tips özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkan şirket, NFT pazarında da  yer alacağını duyurdu. Eylül ayı içerisinde konuyla ilgili olarak yapılan açıklama ile kullanıcılar, Twitter üzerinden NFT yayınlayabilecek.

Twitter, blockchain ve NFT için hızla çalışıyor

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Tess Rinearson, “Kripto para, blockchain ve diğer merkezi olmayan teknolojilere odaklanan yeni bir ekibi yönetmek için Twitter’a katıldığımı paylaşmaktan heyecan duyuyorum. İlk olarak, sanal ürünleri ve para birimlerini yönetmek, çalışmalarını ve topluluklarını desteklemek için merkezi olmayan uygulamaları kullanma konusunda içerik oluşturucular arasında artan ilgiyi nasıl destekleyebileceğimizi keşfedeceğiz.” ifadelerini kullandı.

43

Bu hamle ile beraber Twitter’ın blockchain teknolojisine olan bağlılığını gösteren bir olarak adım daha atılmış oldu. NFT entegrasyonu ve Bitcoin’in Tips ödemelerini daha kolay hale getirmeye yardımcı olmak için konularda çalışmaya devam eden şirket, kullanıcı odaklı olduklarını dile getirdi. BlueSky adlı merkezi olmayan bir sosyal medya protokolü geliştirmeye yönelik hareket eden firma, merkeziyetsiz teknolojilerin bilişim sektöründe geleceği temsil ettiği belirtildi. Bir şirket sözcüsü e-posta yoluyla The Verge ekibine ulaşarak, “Blockchain ve kripto, içerik üreticilerden para kazanma ve yeni kendini ifade etme biçimleri de dahil olmak üzere büyük ürün gamımızın çoğuyla uyumlu yeni fırsatların kilidini açıyor. Twitter’ın bu teknolojiyi ciddi bir şekilde keşfetme zamanı geldi. Ayrıca Interchain, Tendermint, Interstellar ve Chain’de mühendislik ekiplerini yöneten Tess, bu yükü yönetme deneyimine sahip.” dedi.

Rinearson, Twitter’da blockchain ile ilgili olarak havada kalan pek çok şey olduğu belirtildi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Rinearson, “İleriye dönük olarak, blockchain topluluklarından gelen fikirlerin kimlik, topluluk, mülkiyet gibi konularda en iyisini ortaya koyacağız. Mümkün oldukça yeni teknolojilerin sınırlarını zorlamamıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com