Ana Sayfa Teknoloji 31 Ekim 2021 4 Görüntüleme

Yeni iMac Pro’nun heyecan verici özellikleri

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Apple ürünleri ile ilgili olarak topladığı bilgileri internet üzerinden sızdırmasıyla ünlü olan isim Dylandkt, yıl bitmeden yeni iMac Pro ile ilgili olarak ilk bilgileri paylaştı. 

2022 yılının ilk yarısında sunulması beklenen bu ürünün özelliklerini ön plana çıkaran Dylan, yepyeni bir iMac Pro mu yoksa mevcut model için bir yenileme mi olacağı hakkında kesin bilgi yoktur. Apple, her yıl içerisinde kullanıcılarını yeni ürünlerle tanıştırmaya devam ediyor. Şimdi ise uzun bir süredir durumu merak edilen cihazlardan iMac Pro ile ilgili olarak ilk detaylar ortaya çıktı. 2022 yılının ilk yarısında sunulması beklenen cihazla ilgili olan bilgiler yeni Apple ürünleri hakkında elde edilen bilgileri sızdırmakla ün yapan Dylandkt tarafından ortaya atıldı.

Dylan, halihazırda bulunan modelin 27 inçlik yeni bir ekranla mı değiştireceği yoksa yeni bir iMac Pro olarak mı kullanıcıların beğenisine sunacağı kesin olmadığını dile getirirken yeni MacBook Pro’ya en son eklenen özelliklerin pek çoğuna sahip olmasını beklediği dile getirildi. Yeni MacBook Pro’nun ProMotion ve mini-LED teknolojisinin yeni iMac cihazlarda olacağını dile getirirken Dylan, 24 inç ekranı olan iMac ve Pro Display XDR ile benzer özelliklere sahip olacağı bilgisi aktarıldı. 

Yeni iMac Pro’nun muhtemel özellikleri

9 14

Dylan’ın ortaya attığı bilgilerden yola çıkarak yeni iMac’in görüntüsünün eski Mac modelleri ile benzer özelliklere sahip olması dile getiriliyor. Köşelerinin keskin hatlara sahip olması dile getirilen yeni iMac’i, 24 inçlik modelden ayıran bir diğer özellikse iMac Pro’nun ekranındaki siyah şerit çerçeve olacak. 16 GB RAM ve 512 GB SSD depolama alanı ile gelmesi beklenen iMac Pro, bu alanda ise MacBook Pro ile benzer özelliklere sahiptir. 

HDMI, SD kart ve USB-C girişi olması beklenen söz konusu bu cihazlarda Ethernet desteğinin de olması da son derece büyük bir ihtimaldir. Yeni iMac Pro’nun çıkış fiyatınınsa 2000 dolar olacağı da düşünülüyor. Dylan, ürünün fiyatından dolayı tamamen yeni bir iMac Pro olmayabileceği ve 27 inçlik Intel iMac’in yerini alacak bir ürün sunabileceği de aktarılan bilgiler arasındadır. Ürünün çıkış tarihinin ise 2022’nin ilk yarısı olacağı tahmininde bulunan Dylan’ın tahminleri oldukça tutarlı görünüyor. Yeni iMac Pro’nun tanıtımının ne zaman yapılacağı ise şu an için bilinen bir durum değildir. Yeni iMac Pro ile ilgili olarak elde edilen bilgiler şu an için bu kadar olup gelecek günler içerisinde daha detaylı bilgiler elde edilebilir. 

Yorumlar

escort ankara

Tema Tasarım | Osgaka.com